VEOL - Itt lehetőséged nyílik a barit simogatására, miközben elmerülhetsz az alfa állapot mélységeiben.


Salföld, ez a kis gyöngyszem vármegyénkben, meglepően gazdag látnivalókban. A település majorjában számos állatfaj köszönt minket, míg az erdő mélyén a pálosok régi kolostora rejtőzik, amely a történelem titkait őrzi. A faluban pedig a népi építészet csodás remekművei hívogatnak, hogy felfedezzük a helyi kultúra gazdagságát.

Az állatok szerelmesei számára itt igazán felejthetetlen élmények várnak!

A természetvédelmi területen az állatok szabadon bóklásznak, élvezve a szabad légkört és a természet adta lehetőségeket.

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park salföldi majorja március 15-én újra megnyitja kapuit a látogatók előtt.

A major különleges élményeket kínál, ahol felfedezhetjük a magyar háziállatfajtákat és a fűszerek, gyógynövények sokszínű világát. Töltsünk el egy felejthetetlen napot lovaskocsikázással az erdőn keresztül a kolostorig, és ne hagyjuk ki a pónilovaglás örömét sem, ami a gyerekek számára igazi kalandot jelent. A játszótér szintén remek szórakozási lehetőséget biztosít a kicsiknek. A szabadon mászkáló bárányok örömmel fogadják a simogatást, és a közelmúltban kisbárányok is születtek, ami még több örömet hoz a látogatóknak. A major mellett ízletes ételeket kínáló étterem és fagyizó is várja a vendégeket, míg a Káli Fecske nyáron izgalmas kiállításokkal és koncertekkel színesíti a programokat.

A faluban egy varázslatos sétára indulhatunk, ahol az út mentén impozáns homokkövek gyönyörű látványát csodálhatjuk. A házak itt még mindig mesélnek az építészeti örökségről, míg a közeli erdő mélyén fellelhető a pálos kolostor romjainak titokzatos szépsége.

A gótikus pálos kolostor és templom rejtett kincsként bújik meg az erdő sűrűjében, egy csendes zugban, ahová akár lovaskocsival is eljuthatunk a közeli majorból, vagy egy rövid autós kirándulás után érkezhetünk. E gyönyörű építmény Mária Magdolna tiszteletére készült, gótikus stílusban. Sajnos a templom részének romjai maradtak meg túlnyomórészt, de az 1960-as évek ásatásai lehetővé tették, hogy a kolostor teljes alaprajzát felfedezzük, sőt a falak egy méter magas részei is láthatók. A pontos építési dátumot nem ismerjük, de egy 1307-es oklevél már említi a "köveskúti kolostort". A salföldi kolostorrom az egyik legjobban megőrzött emlék a középkorból, gótikus íves ablakaival és boltíveivel lenyűgöző látványt kínál a nyugodt erdő ölelésében. Ideális helyszín lehet csendes elvonulásra vagy meditációra, ahol található egy pihenőhely is, hogy a látogatók valóban átadhassák magukat a természet és a történelem varázsának.

Related posts