Valami különös dologra figyeltek fel a szakértők Tim Cook óráján: miért mutatja mindig pontosan 10 óra 9 percet?

Természetesen Apple Watchot viselt Tim Cook az iPhone 16e bemutatóján, azonban az idő "megállt" nála tíz óra kilenc percnél. És nem csak az ő órája mutatja ezt az időt, más Apple-vezetőknél is hasonló a helyzet. De vajon miért?
Miközben a világ a legújabb Apple-csemete, az iPhone 16e bemutatóján a valóban érdekes telefonrészletekre fókuszált, szemfüles újságírók valami mást is észrevettek Tim Cook előadása közben. Ahogyan a Phone Arena írja, az Apple-vezér csuklóján lévő Apple Watch tíz óra kilenc percet mutatott. Eltelt egy-két perc, azonban az órán megállt az idő, maradt 10:09.
Ez a jelenség nem csupán Tim Cook esetében figyelhető meg. A videóban feltűnő marketing alelnök karóráján is pontosan ugyanaz az idő volt "befagyasztva", és az iPhone terméktervezési igazgatója is egy hasonló órát viselt. Ráadásul, az idézett források szerint a korábban megrendezett Apple-eseményeken is hasonló mintázat figyelhető meg: az Apple munkatársainak órája állandóan tíz óra kilenc percet mutat, teljesen függetlenül attól, hogy milyen stílusú órafelületet használnak. De vajon mi áll ennek a titokzatos jelenség mögött?
A magyarázat egyszerű, és tulajdonképpen az órahirdetésekre vezethető vissza. A luxusórák hirdetésein tíz óra tíz percet lehet látni, és ennek elsősorban esztétikai oka van. Az óragyártók márkajelzése általában a számlap közepén látható, viszont a 10 óra 10 percre tett szimmetrikus mutatók nem takarják el, viszont szépen keretezik a nevet. De még márkajelzés nélkül is kellemes a szemnek a látvány. Felvetődik, hogy miért nem 8 óra 20 percet választottak, ennek az a magyarázata, hogy ekkor az óramutatók "szemöldökráncolásra" hasonlítanak, míg a 10 óra 10 perces idő inkább mosolynak tűnik.
Most nézzünk egy kicsit az Apple világába: valószínű, hogy ők is hasonló logikát követnek, de nem akarnak a megszokott, átlagos megoldásokkal élni. Ezért a tíz perc helyett inkább a kilenc percre esett a választásuk.