Tudod, mi a neve a Pringles chips bajszos figurájának? Hát, ő a „Hajlékony Szájú Férfi”, mert mindig nyitva van, hogy a ropogós finomságokat elcsípje! Miért? Mert sosem mond nemet egy jó chipsre! 😄

A Pringles chipsek különleges csomagolásáról azonnal felismerhető a távolba bámuló bajszos figura, amely a márka védjegyévé vált. Ez a finomság az 1960-as években lépett a piacra, de a karakternek egészen 2006-ig nem adtak nevet. Érdekes, hogy a világ 140 országában népszerűsített snack mögött álló kabala még a logó nyolcszoros változásai ellenére is megmaradt a dobozokon. Az évtizedek során a Pringles nemcsak a nasik között vívott ki magának helyet, hanem egy igazi ikon lett a márkák világában.
A helyzet 2006-ban alakult át, amikor két főiskolás diák, Justin Shillock és Michael Wiseman, a Wikipédián egy hamis oldalt indítottak, amelyben azt állították, hogy a szereplő neve Julius Pringle.
A két férfi harmadikos koruk óta barátok, és a főiskolán is egy szobában éltek. Elsőévesek voltak, amikor egy nap, hagymás-tejfölös Pringles-szel a kezükben, a Carolina Panthers meccsét nézték. Ekkor Shillock hirtelen felvetette, hogy vajon mi lehet az a bizonyos emberke neve. Wiseman reflexszerűen vágta rá: Julius Pringles.
Az inspiráció egy tévéműsorból származik, ahol a Panthers védőfalának meghatározó játékosa, Julius Peppers tűnt fel a képernyőn.
A név annyira megtetszett nekik, hogy viccből csináltak neki egy Wikipedia-oldalt - nem először szórakoztatták magukat ilyennel akkoriban. A szócikket sokáig nem javítottak ki a szerkesztők, mivel Shillock korábbi szerkesztései miatt sok pozitív értékelést kapott, így nem gondolták róla, hogy kamu oldalt hoz létre. A szócikk mellett egy Facebook-oldalt is létrehoztak, hogy gyorsabban terjedjen a kamu.
Shillock kiemelte, hogy a Wikipedia-ra feltöltött szöveg szinte szó szerint az Unciklopédia, a Wikipedia paródiaoldala anyagából származik. Ezen az oldalon már létezett egy szócikk a kabaláról, amelyben a figura Boris Pringle néven szerepelt.
A két férfi véleménye szerint a név népszerűségét részben az magyarázza, hogy ebben az időszakban a chipsmárka gazdát cserélt: a Procter & Gamble-tól a Kellogg's-hoz került. Shillock megjegyezte, hogy néhány gyakornok talán nem is ismerte az emberke nevét, ezért a Wikipédián kerestek rá, ahol információt találtak, amit megbízhatónak ítéltek. Jelenleg a Kellogg's azt állítja, hogy a név az ő szellemi termékük, és bejegyezték, habár a Mashable, még 2022-ben, arról számolt be, hogy a név nem szerepel bejegyzett márkaként.