Több mint 300 állatot szabadítanak ki a gyömrői rémálomból.

A Megmentett Életek Állatvédő Alapítvány több mint 300 állat életét változtatta meg, miután sikerült megmenteni őket a Kutyamentsvár Alapítvány gyömrői telephelyéről. Ezen a menhelyen az állatok súlyos betegségekkel küzdöttek, és a nyári hőség ellenére is nélkülözniük kellett a megfelelő vízellátást. Az aggasztó események után a kormánybiztos, aki az állatvédelemért felelős, bejelentette, hogy jogszabályi szigorításokra van szükség az ilyen helyzetek megelőzése érdekében.
A gyömrői Kutyamentsvár Alapítvány bezárásával 240 kutya és mintegy 100 macska került új otthonba, miután egy vasárnap aláírt együttműködési megállapodás keretében átadták őket a Megmentett Életek Állatvédő Alapítványnak. Az átadás részleteit Karámos Edina, az alapítvány elnöke osztotta meg a hvg.hu munkatársaival.
A megállapodás alapján a Megmentett Életekért Alapítvány felelős az állatok sorsáért, és a telep kiürítését 30 napon belül kell végrehajtaniuk. Az állatok elszállítása már el is kezdődött; vasárnap már nyolc kutya útnak indult, és húsz cica is új otthonra talált. Azonban még mindig sok állat vár arra, hogy biztonságos megoldásra találjon - tette hozzá Karámos Edina.
Hozzátette, hogy rendkívül hálás az állatvédőknek, akik mellé álltak, és örömmel számolt be arról, hogy eddig már 12 szervezet jelentkezett az állatok elhelyezésére.
A portál december 13-án felfedte a gyömrői telephelyen uralkodó aggasztó körülményeket, ahol Herczig József gyepmester irányít. Az ott élő állatok szenvednek: betegek és éhesek, a vízhez jutásuk pedig már nyáron sem volt biztosított. Több hatóság is tisztában volt a helyzet súlyosságával, miközben a menhely vezetője a pénzhiányt említette a kialakult állapotok magyarázataként.
- Kérlek, fogalmazd meg a mondanivalódat egyéni stílusban!
A menhelyre látogató újságíró szívszorító látványra bukkant: a szemét között fekvő halott kölyökkutyák, a kukacokkal borított testű és saját ürülékükben szenvedő állatok képe sokkoló volt. A helyszínről készült fotók gyorsan eljutottak a nyilvánossághoz. A menhely vezetője ezt követően több televíziócsatornának is nyilatkozott, hangsúlyozva, hogy a képek nem tükrözik a menhely valódi állapotát.
Az ügyben megszólalt az állatvédelemért felelős kormánybiztos, Ovádi Péter, aki jogszabály-módosítást fog javasolni annak érdekében, hogy szigorúbban büntessék az állatkínzást, amennyiben azt állatmenhelyen vagy ebrendészeti telepen követik el.