Az év egy izgalmas kezdettel indul a villanyautó-piacon: a ringbe lép a BYD és a Leapmotor, hogy megmérkőzzenek egymással. Az ütésváltás már elkezdődött, és a verseny minden eddiginél kiélezettebbnek ígérkezik!

Miközben az USA-ban Trump vámjai miatt borítékolhatóan drágulnak majd az autók független attól, hogy mi hajtja, Kínában újabb árcsökkentési verseny bontakozik ki az elektromos autók piacán.
A Leapmotor, a Stellantis kínai szövetségese, bejelentette, hogy legújabb elektromos autóját egy innovatív, intelligens vezetési rendszerrel fogja forgalomba hozni, mindössze 150 ezer jüanos (körülbelül 8,1 millió forint) áron - jelentette a Reuters. Ezt a bejelentést megelőzően a BYD is lépett, és csökkentette az hasonló technológiával felszerelt elektromos járműveinek árait.
A Leapmotor március 10-én indítja el a B10-es modelljére vonatkozó rendeléseket, amely az autógyártó első olyan járműve lesz, amely lidart és városi környezetben működő intelligens vezetési rendszert is tartalmaz. Ezzel a lépéssel a Leapmotor új fejezetet nyit az autonóm járművek világában. A BYD nem sokkal korábban bejelentette, hogy autóinak többsége rendelkezik az autonóm vezetéshez szükséges technológiával, és az amerikai piacon csupán 9555 dolláros (körülbelül 3,74 millió forintos) áron kínálják modelljeiket. Ez az ár jelentős előnyt biztosít számukra, mivel a versenytársaik, beleértve a Teslát is, nehezen tudják tartani a lépést. Az elemzők úgy vélik, hogy a BYD stratégiája a "kiokosított" autók fejlesztésével új szintre emeli az ár-érték arány versenyt a kínai újautó-piacon.
A BYD részvényei jelentős emelkedést mutattak a hongkongi tőzsdén, miután bejelentették, hogy együttműködnek a mesterséges intelligencia terén kiemelkedő teljesítményt nyújtó kínai DeepSeek céggel. Ez a váratlan siker új lendületet adott a vállalat DiPilot autonóm vezetési technológiájának fejlesztésében. Bár a Szegeden is bővülő autógyártó korábban óvatosan közelítette meg az önvezető járművek világát, most azzal hirdeti új innovációját, hogy az intelligens autótechnológiák olyan alapvető elemekké válnak, mint például a biztonsági öv vagy a légzsák. Érdekesség, hogy a BYD az első olyan vállalat, amely 70 ezer jüannál (kb. 3,8 millió forint) alacsonyabb áron kínál okos autókkal kapcsolatos funkciókat a kínai piacon.