Különleges emlékhely a bíboros tiszteletére: Nívódíjtábla a múzeumban (galéria, videó)

Különleges megjelenése, innovatív anyaghasználata és a hézagolt alumínium lamellás előtétszerkezete révén a Mindszentyneum kiérdemelte a szakma legmagasabb elismerését. Az épület, amely Mindszenty József bíboros emlékét hivatott megörökíteni, 2024 végén nyerte el a középület-szakrális kategóriában az Építőipari Nívódíjat. A rangos elismerést jelző nívódíjtábla szerdán került kihelyezésre az épület fogadóterének falára, ezzel is hangsúlyozva a kivételes teljesítményt.
Az elegáns köpenyszerű külső jól igazodik a belső nemes tartalomhoz, méltatta a zalaegerszegi múzeum kivitelezésének magas színvonalát Kontra Jenő, az Építőipari Mesterdíj Alapítvány bírálóbizottságának tagja a nívódíjtábla avatásán. Kiemelte, a Mindszentyneum a város múzeumaként ismerteti a település múltját a feltárt régészeti leletek kiállításával, országos szinten pedig emléket állít Mindszenty Józsefnek. Mint mondta, a 20. század legnagyobb magyar főpapja az igazságért küzdött. Zalaegerszegen 25 évig tevékenykedett, többek között lelkészségeket és plébániatemplomokat létesített.
Nívódíjtábla: elismerés a városnak és a kivitelezőnek
A Mindszentyenum kivitelezését 2020 januárjában kezdte meg és 2022 júliusában fejezte be a ZÁÉV Zrt. Domján József vezérigazgató-helyettes elmondta, hogy a mintegy 12 méter magas ötszintes épület kivitelezése során 5860 köbméter földet emeltek ki, 492 tonna betonacélt és 4000 köbméter betont építettek be. Mint mondta, büszkeség számukra, hogy Zalaegerszeg első Építőipari Nívódíjas épülete a nevükhöz fűződik. Ez a díj a ZÁÉV történetében már a 18. elismerés. Dr. Kovács Gábor címzetes főjegyző, Zalaegerszeg önkormányzata - mint megrendelő - nevében fejezte ki elismerését. Az Építőipari Nívódíj jelentősége az, hogy a szakma adományozza a szakmának, hangsúlyozta.
A nívódíjtábla leleplezésére ünnepélyes keretek között került sor, amelyen dr. Kovács Gábor címzetes főjegyző, Csengei Ágota, a Mindszentyneum tagintézmény-vezetője, valamint Kontra Jenő és Peresztegi Imre, az Építőipari Mesterdíj Alapítvány bírálóbizottságának tagjai, továbbá Dormán József, a ZÁÉV vezérigazgató-helyettese vettek részt. Az esemény méltóságteljes pillanat volt, amely a közösség és a szakma elismerését hirdette.