Nincs olyan kémiaverseny, ahol ne tűnnének fel Radnótis diákok a döntőben.

A Radnóti gimnázium diákjai több országos tanulmányi versenyen is kiemelkedő eredményeket értek el, és szinte minden alkalommal a dobogós helyezéseket hozták el. Különösen a kémiaversenyek terén figyelemre méltó az iskola dominanciája, amely folyamatosan megmutatkozik a versenyek során.
A Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium tanulói idén lenyűgöző teljesítménnyel hódították meg az országos kémiaversenyeket. Számos megmérettetésen dominálták a dobogós helyezéseket, mind egyéni, mind csapatversenyek során. Ráadásul nemzetközi szinten is büszkén képviselhetik Magyarországot, ezzel tovább öregbítve iskolájuk hírnevét.
Tizedikes korában három különböző kémiaversenyt hódított meg.
A legrangosabb középiskolai tanulmányi versenyt, az OKTV-t idén egy 10. évfolyamos radnótis diák, Elek János nyerte meg. De ő állt a dobogó legfelső fokán az Oláh György Országos kémiaversenyen is, illetve Király Emesével és Kiss Ákossal csapatban a Dürer versenyen is. Az ő teljesítménye azért is figyelemre méltó, mert kémiát 10. és 11. évfolyamon tanulnak a középiskolások, vagyis ő még tanulmányai közepénél jár hivatalosan. Ennek ellenére - miután osztályozó vizsgát tett a következő tanévnyi anyagból - maga mögé tudta utasítani az ország összes 11-12. évfolyamos kémia zsenijét.
A kémia OKTV-n az iskolából további három diák, Éliás Bálint, Sirkó Regő és Kiss Gréta, a 22., 23. és 24. helyeken végeztek, így mindannyian döntősök lettek. Az Oláh György versenyen is büszkélkedhettek tanáraik, hiszen Király Emese a 6., Tóth Máté a 7., míg Vigh István a 11. helyezést érte el. A Dürer csapatversenyen az iskola másik csapata, Török Tibor, Bálint Janka és Tornóczky Mór összesítésében éppen lemaradt a dobogóról, a győztes radnótis csapat mögött a negyedik helyen zárt. Ráadásul a gimnáziumot a közelgő Irinyi verseny döntőjében 9 diák fogja képviselni.
A közös felkészítés egy tudományos műhely keretein belül valósul meg.
A kiváló eredmények elérésének kihívásai különösen érezhetők ezen a területen, hiszen a kémia tagozatos diákok számára is rengeteg extra munkát igényel a felkészülés, míg a nem tagozatos tanulóknak csupán heti 1-2 órájuk van. Ezt a viszonylag szűkös időkeretet sürgősen ki kell egészíteni a versenyekhez szükséges tudással. Érdekes, hogy a versenydöntőseink között olyanok is találhatók, akik matematika-fizika vagy spanyol tagozatra járnak – árulta el Csúri Péter, aki Szívós Ádámmal és Kiss Lászlóval együtt egy tudományos műhelyként működve készítette fel a fiatalokat a megmérettetésekre. Elmondásuk szerint a gyakorlatok és kísérletek átvevése kulcsfontosságú volt, mivel az órákon nem mindig van elég idő ezek alapos feldolgozására. Ezért főként délutánonként tartottak közös tehetséggondozó foglalkozásokat, ahová az egész csoportot szívesen várták.