Fedezd fel a varázslatos világot, ahol egy mesebeli áron kínálnak egy lenyűgöző hangszert! Nézd meg a videót, amely bemutatja ennek a csodás hangszernek a különleges tulajdonságait és egyedi hangzását. Ne hagyd ki ezt az alkalmat, hogy részese lehess enne

Februárban egy lenyűgöző, tizennyolc millió dolláros (kb. 7,1 milliárd forint) értékű Stradivarius hegedű kerül kalapács alá. Ezt a különleges hangszert az olasz mesterművész, Antonio Stradivari készítette el a 18. században, amikor a mester pályafutásának legfényesebb időszakát élte.
A New England Conservatory (NEC) különleges árverésre bocsátja a 1714-ben készült Joachim-Ma nevű Stradivarius hegedűt. Az aukció bevétele ösztöndíjak finanszírozására szolgál, ezzel tisztelegve az intézmény egykori hallgatója, Si-Hon Ma emléke előtt, aki a hangszerrel a zeneiskola növendékeinek jövőjét támogatta.
Si-hon Ma, a hangszerhangzás világának innovátora, a saját maga által kifejlesztett Sihon szordinó (tompító) jövedelmét felhasználva szerezte meg a híres Stradivariust. Ezen a különleges hangszerem játszott egészen 2009-es haláláig, ahogyan azt a Smithsonian Magazine kulturális és művészeti portálján is megemlítik.
A Sotheby's február 7-én rendez árverést New Yorkban, a Masters Week eseménysorozat keretein belül. Helena Newman, a Sotheby's Europe elnöke, a Reuters brit hírügynökségnek nyilatkozva úgy fogalmazott: "A Strad, vagyis a Stradivarius, olyan, mintha a hegedűk Picassoja lenne." A hangszer már péntektől megtekinthető egy nyilvános kiállításon Londonban.
A hegedű értékét 12-18 millió dollár között mozgatjuk, ami meglehetősen közel áll egy másik Stradivarius által elért korábbi csúcsáron. A több millió dolláros Stradivariusok többsége a mester 1700 és 1720 közötti "arany korszakában" készült, amikor a művészeti mestermunkák születésének legfényesebb időszaka zajlott.
Az 1721-ben készült Stradivarius, amely Lady Bluntról, Lord Byron brit romantikus költő unokájáról kapta nevét, szintén figyelemre méltó történettel bír. Mivel minden Stradivarius saját egyedi névvel rendelkezik, ez a hangszer is a gazdája, Lady Blunt örökségét hordozza, aki hosszú ideig birtokolta. 2011-ben a hangszer lenyűgöző, 15,9 millió dolláros áron kelt el, ami a világ egyik legdrágább hegedűjévé tette.
A magyar származású neves hegedűművész, Joachim József (Joseph Joachim) birtokában volt a hangszer, amelyet később Si-Hon Ma is megkapott. Joachim szoros kapcsolatban állt Johannes Brahms zeneszerzővel, és szinte biztos, hogy 1879. január 1-jén, az újév napján a Joachim-Ma Stradivariuson játszotta el Brahms egyetlen hegedűversenyét, a D-dúr hegedűversenyt Op. 77, amelyet kifejezetten számára írt a zeneszerző. Az ősbemutatóra Lipcsében került sor, ahol Brahms maga vezényelt.
Az árverés előtt a hegedűt Hongkongban és New Yorkban is bemutatják, lehetőséget adva a művészetkedvelőknek, hogy közelről megcsodálják ezt a különleges hangszert.