Matematikai Harmóniában - Geőcze Zoárd és Terebesi Viktor versenyeztek a beregszászi matematikai megmérettetésen.

Április 5-én a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség (KMPSZ) által szervezett izgalmas matematikaverseny került megrendezésre, amelyre a magyar iskolák diákjai lepték el a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola falait. A versenyt Geőcze Zoárd és Terebesi Viktor vezették, akik inspirálóan irányították a fiatal tehetségeket a számok és logikai feladatok világában.
A jelenlévőket Fodor Éva, a KMPSZ módszertani központjának vezetője köszöntötte.
"1991-ben, amikor megalakult a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség, az első és legfontosabb célként az esélyegyenlőséget tűztük ki magunk elé, és létrehoztuk a tantárgyi vetélkedők rendszerét"
- Bevezető szavaimat Orosz Ildikó, a KMPSZ és a Rákóczi-főiskola elnöke indította.
Hangsúlyozta, hogy ez a rendszer az évek során folyamatosan fejlődött, és a világjárvány következtében az online térbe való átállásra kényszerült. Ennek következtében ma már a tantárgyi vetélkedők első fordulóját teljes mértékben digitális formában bonyolítják le, míg a második forduló hagyományos, személyes jelenléttel zajlik. Ezen kívül megemlékezett Geőcze Zoárdról és Terebesi Viktorról, akik meghatározó szereplői voltak a kárpátaljai magyar matematika közösségnek. Végül Bolyai János, a neves magyar matematikus szavait tolmácsolta a diákok felé, amelyek mélyen megérintették őket:
Balatoni Katalin, a köznevelési helyettes államtitkár, hangsúlyozta, hogy ma olyan emberek gyűltek össze, akik már a verseny első fordulóját sikeresen teljesítették, így igazi győzteseknek számítanak.
Nézzünk csak a legutóbbi két Nobel-díjasunkra, Karikó Katalinra és Krausz Ferencre! Kevesen gondolták volna, hogy ők egyszer ilyen rangos elismerésben részesülnek, de ők maguk rendíthetetlenül hittek a saját tehetségükben. Ha ti is bízni tudtok a saját képességeitekben, bármire képesek lehettek!
- ösztönözte a versenyzőket.
A köszöntőt követően Szilágyi Lajos, a Geőcze Zoárd matematikaverseny zsűri bizottságának elnöke, Kulin Judit, a Terebesi Viktor matematikaverseny zsűrinek vezetője, valamint Kucsinka Katalin, a Rákóczi-főiskola Matematika és Informatika Tanszékének vezetője részletes tájékoztatást nyújtottak a verseny technikai aspektusairól, és bemutatták a résztvevőknek a verseny menetét és szabályait.
A vetélkedő második szakaszába kizárólag azok a diákok léphettek be, akik az első fordulóban az adott tantárgyból az átlagot meghaladó pontszámot teljesítettek.
A második forduló keretében összesen tizenhét versenyt fognak lebonyolítani.