A szívverés hirtelen elhalt egy férfi életében, és a mentőszolgálat 35 perc alatt érkezett meg Kiskunlacházára.


A helyszínen végül sikerült stabilizálni a beteg állapotát, azonban sajnálatos módon három nappal később elhunyt. Az esemény már a fideszes politikus, Budai Gyula számára is kényelmetlen helyzetet teremtett.

Kiskunlacházán 35 perc alatt (!) ért ki a mentő egy leállt szívű emberhez. A járókelők kezdték meg az újraélesztést, amit a több mint fél óra múlva érkező mentők folytattak. A helyszínen végül sikerült újraéleszteni a beteget, de három nap múlva sajnos elhunyt - írta Hadházy Ákos a Facebookon.

A politikai események során a képviselő emlékeztetett arra, hogy a történet már a fideszes Budai Gyulának is sokkoló volt, ezért Takács Péter egészségügyi államtitkárhoz fordult az ügyben. Egy szemtanú ugyanis levelet írt Budai Gyulának és a szintén fideszes Pánczél Károlynak, amelyben kifejtette, hogy 2019-ben 400 millió forintból új egészségházat építettek, és egy jól felszerelt ügyeleti helyiséget is létrehoztak. Ennek ellenére a kormány döntése következtében az ügyeleti rendszert kénytelenek voltak megszüntetni.

Pánczél nem méltatta válaszra a szemtanút, Budait viszont úgy tűnik, nem hagyta teljesen hidegen a dolog és Hadházy szerint az államtitkár "szíves tájékoztatását" kérte, mert "mint kiskunlacházi helyi lakos, számára is fontos, hogy az ilyen ügyekben naprakész információval rendelkezzen".

Hadházy Ákos nyilatkozata szerint Takács Péter úgy fogalmazott, hogy a helyi mentőszolgálat éppen más helyszínen teljesített szolgálatot, ezért kénytelenek voltak távolabbról autót küldeni a segítségnyújtás érdekében.

A szövegben említett problémákra utalva a független országgyűlési képviselő rámutatott, hogy nem esik szó arról, vajon a helyi esetkocsi esetleg Budapestre volt-e irányítva. Ez különösen aggasztó, hiszen könnyen előfordulhat, hogy a "másik eset" éppen a fővárosban zajlott, tekintettel arra, hogy már évek óta rendszeresen rendelnek vissza járműveket a vidéki mentőállomásokról, azzal az indokkal, hogy ott kevesebb a sürgős eset. Azonban a kevesebb beteg is életveszélybe kerülhet, ha a segítség nem 5-10, hanem akár 30-40 perc múlva érkezik a szomszéd településről. Az államtitkár által elhallgatott tény: a vidéki autók felrendelése révén kisebb a valószínűsége annak, hogy valamelyik közismert személy vagy annak hozzátartozója panaszt emel a késlekedő mentőszolgálat miatt.

Az ellenzéki politikus azt is felidézi, hogy Takács Péter némi cinizmussal arról is ír, hogy Kiskunlacházának nincsen szüksége az amúgy korábban városi pénzből fenntartott orvosi ügyeletre, mert kevés az eset és az utcán összeesett emberhez amúgy is mentőt kellett hívni. Csakhogy ha lett volna orvosi ügyelet a városban, annak orvosa néhány percen belül ott lehetett volna a helyszínen a felszereléssel, ha már a mentők csak 35 perc múlva értek ki - hívta fel a figyelmet Hadházy.

"Nem tudom, Budai Gyula megnyugodott-e a választól, miután szembejött vele a valóság. Én helyében azért nem lennék nyugodt" - zárta bejegyzését.

Lapunk nemrégiben hírt adott arról, hogy a Hadházy által említett, kimerült mentősök Budapestre érkezve melegétel-gyűjtést szerveztek. Az ok: a hosszú, minimum 16 órás műszak alatt csupán két szendvicset kapnak, ami nyilvánvalóan nem elegendő számukra.

A mentőszolgálat munkatársai arra kérik a fővárosi lakosokat, hogy segítsenek abban, hogy a Budapestre vezényelt kollégáik a 16 órás műszakuk során meleg ételhez jussanak. Évek óta ismert volt a Fidesz számára, hogy problémák adódhatnak a lellei mentőállomás működésével, mégis elmulasztották a szükséges lépések megtételét. Az NNGYK megállapítása szerint a komáromi ügyelet is tévedett, amikor alapos vizsgálat nélkül engedett el egy idős férfit, akinek Szlovákiában életmentő műtétre volt szüksége.

Related posts