Kósa Lajos véleménye szerint az ország aranytartaléka stabil állapotban van.


Kósa Lajos, a Fidesz-KDNP politikusa és a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságának elnöke, személyesen vette szemügyre az ország aranytartalékát. Az M1 televízióban nyilatkozva elmondta, hogy a múlt héten a bizottság több tagjával közösen végezték el az aranykészlet ellenőrzését. Átnézték a számbavételi jegyzőkönyveket is, és megnyugtatóan megállapították, hogy minden rendben van.

A beszámoló alapján egyértelművé vált, hogy a Magyar Nemzeti Bank jelenleg 94,7 tonna aranykészlettel rendelkezik, amelyet egy titkos, dél-pesti telephelyen tárolnak. Ezen kívül 15,5 tonna arany található Londonban, a nemzetközi aranypiac egyik meghatározó szereplőjénél, a London Bullion Market Association-nél. Kósa véleménye szerint ez a jelentős tartalék nemcsak a magyar forint stabilitását erősíti, hanem azt is tükrözi, hogy a nemzeti valuta mögött szilárd pénzügyi alapok állnak.

Kósa Lajos nem az a politikus, aki visszafogottan közelítene a nyilvánvaló kérdésekhez, és időről időre meglep minket különös magyarázataival. Amikor például arról beszél, hogy a forint stabil valuta, akkor a hallgatóságnak bizony jól meg kell fognia a türelmét. Ez a kijelentés nem igazán állja meg a helyét, hiszen noha a kormány tavaly októberben jelentős lépést tett az aranytartalék növelésével – majdnem 16 tonnával gyarapítva azt –, a forint ereje láthatóan nem javult. Már lassan három éve küzdünk a 400 forintos euróval, ami igencsak árnyalja a "stabil valuta" fogalmát.

Rovancs a Matolcsy-éra után: Az új kihívások és lehetőségek időszaka A Matolcsy-éra lezárultával a gazdasági táj képét jelentős átalakulások jellemzik. Az új korszakban a kihívások mellett számos lehetőség is adódik, amelyekkel érdemes élni. A pénzügyi stabilitás és a növekedés új formái keresnek utat, miközben a társadalmi és gazdasági igények folyamatosan változnak. Ez az időszak tehát nem csupán a múlt örökségéről szól, hanem egy új, innovatív megközelítés kiépítéséről is. Az új irányvonalak keresése, a fenntartható fejlődés és a digitális átalakulás kulcsszerepet játszanak abban, hogy a jövőben milyen irányba halad a gazdaság. A Rovancs kifejezés nem csupán a mozgást jelenti, hanem azt a folyamatot is, ahogy a társadalom és a gazdaság egy új, dinamikusabb pályára áll. Az együttműködés, az innováció és a rugalmasság elengedhetetlenek ahhoz, hogy a következő évtizedekben sikeresen navigáljunk a változások tengerében. A Matolcsy-éra utáni időszak tehát egy új kezdet, amely tele van potenciállal, és lehetőséget ad arra, hogy tanuljunk a múltból, miközben előre tekintünk a jövő kihívásaira.

A politikus emlékeztetett, hogy az 1990-es évek elején a magyar aranytartalék mindössze három tonnára csökkent, mivel az akkori MNB-elnök, Surányi György más stratégiát követett. Ma viszont a legtöbb ország igyekszik növelni az aranyfedezetét, így Magyarország is, ez nemcsak biztonságot ad, de válsághelyzetben mozgósítható tartalékként is számításba vehető.

Related posts