Új megközelítés a veseköves betegek kezelésében: kíméletesebb módszerek kerülnek előtérbe.


Egy különleges új berendezés került üzembe a Pozsonyligetfalu területén található Szent Cirill és Metód Kórházban (UNB), amely forradalmasítja a vesekövek kezelését, lehetővé téve a betegek számára a kíméletesebb ellátást és a rövidebb kórházi tartózkodást. Kamil Šaško egészségügyi miniszter (Hlas-SD), Alexander Mayer, a Pozsonyi Egyetemi Kórház igazgatója, valamint Juraj Payer, a Comenius Egyetem Orvostudományi Karának dékánja ünnepélyes keretek között nyitotta meg az új részleget, egyúttal bemutatva az fül-orr-gégészeti klinika (ORL) felújított területeit is.

A kórházak korszerűsítése és a legújabb technológiai eszközökkel való felszerelés kiemelkedő fontosságú a betegellátás színvonalának folyamatos javítása szempontjából. Nagy örömmel értesítem, hogy az egészségügyi minisztérium tőkeberuházásaiból sikerült kétmillió eurót elkülönítenünk egy új, modern extrakorporális lökéshullámú litotriptor beszerzésére, valamint a szükséges építési munkálatok elvégzésére. Továbbá az ORL rendelők is megújultak, hiszen 380 000 eurót fordítottunk a felújított helyiségek kialakítására, míg az új berendezések finanszírozását európai uniós forrásokból biztosítottuk.

- hangsúlyozta a miniszter. Kiemelte, hogy elkötelezett amellett, hogy Szlovákia más egészségügyi intézményeinek korszerűsítése is tovább haladhasson.

Az innovatív készülék célja a vesekövek hatékony szétbontása a húgyúti rendszerben, mindezt a testünkön kívüli hullámok alkalmazásával valósítva meg.

Ez a kezelési módszer rendkívül hatékony és szinte fájdalommentes a páciensek számára. Az egész folyamat körülbelül 45 percet vesz igénybe, és teljes tudatosság mellett zajlik, ami kíméletes megközelítést jelent. A hagyományos műtétekkel ellentétben itt nincs szükség műtéti vágásokra, ami nemcsak lerövidíti a kórházban eltöltött időt, hanem a felépülési idő is jelentősen csökken.

- magyarázta Martin Jankovich, az urológiai osztály vezetője. Hozzátette, hogy a modern berendezés segítségével több beteget tudnak ellátni, így rövidül a várakozási idő a beavatkozásokra. Az új eszközzel eddig 12 beteget kezeltek.

A kórház igazgatója és az orvosi kar dékánja üdvözölték a modernizációt. Kiemelték, hogy ennek köszönhetően az UNB tovább javítja az egészségügyi ellátás színvonalát, és közelebb kerül a világtrendekhez, amelyek a kíméletes, de hatékony kezelésekre helyezik a hangsúlyt. Payer hozzátette, hogy a modernizáció szorosan kapcsolódik az orvostanhallgatók képzésének javításához is.

Related posts