Két új ingyenes strand várja a látogatókat Budapesten - értesült a Pénzcentrum.


Idén nyáron nagy eséllyel két új szabadstrand is várhat ránk Budapest Duna-partján, a Római-parti strand szomszédságában. Szűts Ildikó, a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei (BGYH) Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy a tervek megvalósulásához elengedhetetlen a vízminőség megfelelő szintje és a megfelelő fizikai körülmények. A cég a fővárosi közgyűlés megbízásából vizsgálja a folyami fürdőzési lehetőségeket, amelyek között a 2009 óta zárva tartó uszálystrand újbóli megnyitása is szerepel.

A fővárosi fürdők tavaly rekordot döntöttek, több mint 4 millió vendéget fogadtak, és az árbevételük 26,3 milliárd forintra nőtt. A fürdők népszerűsége különösen a külföldiek körében emelkedett, és a jegyárak is emelkedtek: a 2023-as 10%-os áramelés után idén újabb 5%-os emelésre lehet számítani. Ennek ellenére a turisták nem érzi meg az emelkedést, hiszen a budapesti fürdők még így is olcsóbbak a nemzetközi viszonylatban. A bevétel egy része a magyar vendégek számára biztosított kedvezmények finanszírozására megy el, amit a cég becslései szerint 0,8-1,4 milliárd forintos éves bevételkiesés követhet.

A fővárosi lakosok számára kedvezményeket nyújtó Zsigmondy-kártya digitális verziójának bevezetése, az online időpontfoglalás lehetősége, valamint a nyitvatartási idő kiterjesztése szerepel a legújabb javaslatok között. Ezen intézkedések célja a sorban állás csökkentése és a forgalom növelése. Habár ezek a lépések hozzájárulhatnak a látogatók számának emelkedéséhez, a BGYH szakemberei kiemelték, hogy a kapacitások bővítése továbbra is megoldandó feladat marad.

A három legnépszerűbb történelmi fürdő, amelyeket főként a külföldi látogatók keresnek, az összes árbevétel kétharmadát biztosítja, míg a hazai vendégek által kedvelt fürdők a forgalom több mint felét adják. Az idei évben az egyre fiatalodó bérletesek és a régi nyugdíjas törzsvendégek mellett már a 25-35 éves korosztály is aktívan jelen van, akik rendszeresen választják az olcsóbb belépőjegyeket. A Budapesti Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH) szerint a fővárosi fürdők a legnagyobb kedvezményeket kínálják a helyi lakosoknak, emellett a bevételek jelentős része a fürdők felújítására fordítódik. Különösen a Széchenyi-fürdő emelkedik ki, amelynek idei felújítása 1 milliárd forintos födémjavítást igényel - számol be róla a Népszava.

Related posts