A hálaadás ünnepe jelentős pozitív hatással bír az amerikai munkaerőpiacra. Ez az időszak nemcsak a családi összejövetelekről és a finom ételekről szól, hanem a gazdasági aktivitás felerősödését is hozza magával. Az ünnep közeledtével a kiskereskedelmi sz
A legújabb makrogazdasági statisztikák nem hoztak váratlan fordulatot az elemzők számára, viszont figyelemre méltó, hogy az első alkalommal munkanélküli-segélyért folyamodók száma hét hónap óta a legalacsonyabb szinten áll. Az amerikai gazdaság várakozások szerint folytatja növekedését.
A legfrissebb, felülvizsgált előzetes elemzői becslések alapján az amerikai gazdaság a harmadik negyedévben várhatóan 2,8%-kal növekedett. Ez az előző negyedévhez képest 20 bázisponttal alacsonyabb teljesítményt mutat, de a szakértők számára ez nem jelent váratlan fordulatot.
A kedvező irányba mutatnak az amerikai makroadatok.
Az ezzel párhuzamosan közzétett folytatólagos munkanélküliségi adatok azt mutatják, 1 907 ezer ember részesült munkanélküli-segélyben novemberben, ami az 1 910 ezres elemzői konszenzusnál alacsonyabb értéket jelent, az októberi 1 898 ezres számhoz mérten viszont növekedést jelent. Az adatcsokorban megjelentek az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodókról készült kimutatások is, melyek az elemzői várakozást jelentő 215 ezer fős adat alatt, 213 ezeren álltak meg,
A MarketWatch gyorselemzése szerint az adatok alapvetően jó hírt jelentenek az amerikai gazdaság számára, ugyanis arra engednek következtetni, hogy a cégek ragaszkodnak munkavállalóikhoz, ez pedig a hálaadási hétvége előtt kifejezetten jó hangulatot csempész a piacra.
A friss adatok láttán a DXY dollárindex gyengülésbe kezdett, 0,2 százalékot vesztett értékéből pár perc leforgása alatt. Az euró 0,2 százalékkal erősödött a zöldhasú ellenében, a forint 0,24 százalékot ugrott a dollárral szemben, az euró-forinton viszont nem látni érdemi elmozdulást.
A legutóbbi devizapiaci mozgások jelenleg átmenetinek tűnnek, mivel a befektetők a 16 órakor érkező inflációs adatokra összpontosítanak. Ezek az adatok különösen jelentős hatással lehetnek a piacokra, így érdemes figyelemmel kísérni a fejleményeket.