A Meta egy izgalmas új alkalmazással lepte meg a felhasználókat.


Fedezd fel, hogyan forradalmasíthatja az AI az üzleti világot! Unalmas elméletek helyett konkrét stratégiákat, gyakorlati megoldásokat és valós példákat mutatunk be egy izgalmas, egész napos esemény keretében. Ne hagyd ki ezt a lehetőséget – regisztrálj most, és tudj meg mindent a részletekről!

A Meta AI chatbotja 2023 szeptemberében mutatkozott be, és más alkalmazások felületén keresztül fejti ki működését. A vállalat áprilisi frissítése keretében a Facebook, Instagram, WhatsApp és Messenger keresési funkcióját is lecserélte, lehetővé téve ezzel a felhasználók számára, hogy a chatbot segítségével még egyszerűbben és gyorsabban találjanak információkat.

Ez lesz az az év, amikor egy rendkívül intelligens és személyre szabott AI-asszisztens több mint 1 milliárd embert ér el, és azt várom, hogy a Meta AI lesz a vezető mesterségesintelligencia-asszisztens

„Tedd különlegessé a szövegedet!” – hangzott Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatójának megjegyzése idén januárban. Ezzel arra utalt, hogy a Meta AI nem csupán egy különálló alkalmazás, hanem a vállalat már létező platformjaiba integrálva érhető el, így eltér a versenytársak chatbot-megoldásaitól.

Jelenleg a Meta AI kizárólag egy weboldalon és a vállalat saját alkalmazásain keresztül érhető el, ellentétben a versenytársaival, mint például a ChatGPT vagy a Perplexity.

A cég nem csupán az alkalmazás bevezetésére összpontosít, hanem egy új, fizetős előfizetési szolgáltatás kipróbálását is tervezi a Meta AI keretein belül. Ez a lépés hasonlít az OpenAI, a Microsoft és az Anthropic megoldásaihoz. Susan Li, a vállalat pénzügyi igazgatója hangsúlyozta, hogy a fizetős ajánlatok és a prémium szolgáltatások számos egyértelmű monetizációs lehetőséget kínálnak.

A Meta AI jelenleg körülbelül 700 millió aktív havi felhasználóval rendelkezik, ami jelentős növekedés a decemberi 600 milliós adathoz képest.

Az elemzők szerint azonban nehéz összehasonlítani a használati adatokat a versenytársakéval, mivel az nem önálló alkalmazásként működik.

A Meta törekvései nem példanélküliek: a Google tavaly mutatta be a Gemini AI-chatbot alkalmazását, az Elon Musk által vezetett xAI pedig januárban jelentette be, a vállalat Grok nevű AI modelljéhez készült appot.

A Meta számára a mesterséges intelligencia területe az egyik legnagyobb fókuszt jelenti az idei éveben. Pár napja egy olyan pletyka is szárnyra kapott, hogy a vállalat 200 milliárd dollárt fektetne be AI-fejlesztéshez használható adatközpontok építésébe, hogy lépést tarthassanak a versenytársakkal. Ezeket az értesüléseket azonban a Meta szóvivője spekulációnak nevezte.

Related posts