Ha egy címeres maffiózó töltené be a legfontosabb tisztviselői posztot, Dési János szellemes jegyzete valószínűleg így hangzana: „Képzeljük el, amint a palota impozáns falai között a sötét öltönyös figura áll, akinek nemcsak a hatalom, hanem a félelem i


Az állampárti magyarázat szerint ez csak egy meleg-zsidó ellenséges nagykövet piti bosszúja, semmit sem számít. Vegyük végig a lehetőségeket.

Január huszadikán, a kora délutáni órákban, Trump elnök beiktatása zajlik, és a következő fél órában máris megoldja a világbékét. Grönlandot az Egyesült Államokhoz csatolja, majd estére már Kanadát is a birtokába veszi. A fél nyolcas híradóig a Panama-csatorna is az irányítása alá kerül. A hamburgervacsora után pedig véget vet a háborúnak, és amnesztiával kedveskedik Rogán Antalnak. Érdemes megjegyezni, hogy a hat órás időeltolódás miatt ezek a hírek csak kora reggel érkeznek majd az MTI-hez.

Simán lehet, hogy így lesz. De az azért árnyalja a képet, hogy Rogán tényleg ártatlan-e az ellene felhozott vádakban vagy bűnös. Ha ártatlan, amit én nagyon-nagyon remélek, ugyanis mégiscsak kínos lenne mindannyiunknak, ha egy címeres maffiózó lenne az egyik legfontosabb tisztviselő az országban, akkor bizony bocsánatot kell kérni tőle, jóvátételt adni - mondjuk kioszthasson még jó pár ezer letelepedési vízumot, elsősorban orosz és kínai kémeknek.

Amennyiben bűnös, a helyzet igencsak aggasztó, függetlenül attól, hogy történik-e amnesztia vagy sem. Az a bűnlajstrom, amelyet róla összeállítottak, előbb-utóbb napvilágra kerül, és nem merném állítani, hogy csupán annyira korlátozódik, hogy Louis Vuitton táskát és a nagyképű újgazdagok Hublot óráját viselte a parlamentben. Sokkal mélyebb gyökerekkel bírhat ez a dolog, hiszen emlékezzünk csak vissza, amikor belvárosi polgármesterként egy régi rikkancsszobor felállításánál az egykori Az Est lapok helyett a Blikket helyezte a bronzfiú kezébe, cserébe azért, hogy a celeb világában mozgó Rogán és felesége ügyeiről rendszeresen beszámoljanak. De ez még csak a kezdet. Emlékezzünk a 2006-os szerverügyre, amikor az MSZP kampányügynökségének rendszerét feltörték, és a titkos anyagok kiszivárogtak. Aztán ott van a Magyar Vizsla című újság ügye is, amelyet egy látszólag független civil szervezet adott ki, és amelyben MSZP-s és SZDSZ-es politikusokat gyaláztak – kiderült, hogy a levonatokat neki faxolták el. Sokáig sorolhatnánk ezeket az ügyeket, és ha ingatlan- vagy egyéb kérdésekkel kapcsolatban szeretnél információt, bátran fordulj Juhász Péterhez, mert ő biztosan tud segíteni.

Érdemes megjegyezni, hogy Rogán Antal ambiciózus politikai figura, aki 2000-ben egy interjúban már úgy nyilatkozott, hogy tíz év múlva ő lehet a Fidesz elnöke. A valóság azonban másképp alakult, hiszen ezt a posztot nem ő tölti be. Jelenlegi szerepe inkább a pénzügyi érdekek körül forog, hiszen volt felesége, aki egy viszonylag ismeretlen újságot vezet, állami hirdetések révén jelentős összegeket vonz. A propagandamédia milliárdokat kap a kormánytól, és ezek egy része valószínűleg rejtélyes módon eltűnik. Az ő nevéhez fűződnek olyan vitatott "találmányok" is, mint a letelepedési kötvények, amelyek szintén komoly pénzeket mozgatnak, nem is beszélve az EU-n belül működő kémhálózatokról. A Fideszhez köthető titkosszolgálatok hatalma pedig új dimenziókat nyithat meg, és felveti a kérdést, hogy milyen egyéb titkos ügyletek állhatnak mögöttük.

Egy időben városi legendaként terjedt el, hogy Rogán mögött egy meglehetősen hosszú bűnlajstrom húzódik meg. A hírek szerint nem csupán kisebb ügyek, hanem milliárdos üzletek is fellelhetők rajta. Az állítás szerint Orbán minderről tudomással bír, és éppen ezért nem lép fel ellene, hiszen ezzel sakkban tudja tartani politikai ellenfelét. A maffia világában is az számít, aki az első napján képes elkövetni egy merényletet; így később senki sem mondhatja, hogy ő nem tudott a körülményekről. Hogy még érthetőbb példát hozzak, említhetném Visinszkijt, Sztálin hírhedt főügyészét, aki a megtorlások mestertervezője volt. Sztálin olyan hatalmat gyakorolt felette, hogy még a múltbéli cselekedetei is nyomás alatt tartották: egy irat bizonyította, hogy megpróbálta volna letartóztatni a nagyobb hatalommal bíró Lenint is. Amikor Visinszkij próbálkozott, hogy okoskodjon, Sztálin csak a páncélszekrényére pillantott, és ezzel le is zárta a vitát.

Rogán szerencsére nem a tömeggyilkosok kaliberéhez tartozik. Ő inkább egy nagyszabású, ámde kisstílű tolvaj, akinek a hatalom megadta az esélyt, hogy szabadon szórakozhasson és gyarapodjon, amennyire csak a lehetőségek engedik. Talán mások üzleteinek működésében is szerepet játszik, vagy esetleg arra készül, hogy áldozatul vessék, ha a nemzetközi helyzet eszkalálódik? Mindenesetre ez a történet messze komolyabb, mint Szájer József híres eresznyi csúszdája.

Dési János jegyzete a Hetes Stúdió 2025. január 11-i adásában hangzott el a szerző felolvasásában.

Related posts