Bezártak valakit egy éjszakára az egyiptomi piramis mélyén, és az élmény olyan nyomot hagyott benne, hogy alig tudott róla szót ejteni. Az ősi falak közé zárt titkok és rejtélyek súlya alatt a csend és a sötétség szinte elnyelte. A hajnal első fényével, a

A történelem során már számos alkalommal előfordult, hogy az emberek szándékosan keresték a piramisok éjszakai csendjének varázsát, és meg akarták tapasztalni azt a különleges atmoszférát, amit a csillagok alatt, a hatalmas építmények árnyékában rejt magában.
A gízai piramisok a világ hét csodája közül az egyetlenek, amelyeket a mai napig meg lehet tekinteni, így nem csoda, hogy a történelem során több híresség is újra és újra felfedezte ezeket a gigantikus építményeket. Sokan pedig a fáraók nagyságát is ezeken a monumentális alkotásokon szerették volna megmérni.
A piramisok földjén, ahol a történelem titkai rejtőznek, számos híres hadvezér és uralkodó tette tiszteletét. Közéjük tartozik Nagy Sándor, Julius Caesar és Bonaparte Napóleon is. A legendák szerint mindhárman egy-egy éjszakát eltöltöttek Kheopsz hatalmas piramisában, ahol a múlt szellemei és a csillagok fénye alatt gondolkodhattak. Azonban a történetek homályba burkolják, hogy mit éreztek és milyen gondolatok fogalmazódtak meg bennük e magányos órák során. Milyen bölcsességeket suttogott a történelem, és milyen álmokat kergettek a falak között? E titkok felfedezése talán még izgalmasabb, mint maguk a hódítások, hiszen a piramisok nem csupán a hatalom szimbólumai, hanem a lélek mélységeinek is őrzői.