Azt gondolták, hogy a kisfiú a fura, elszabadult űrhajóban ragadt, holott valójában csak a padláson bújkált, és a világért sem akarta elárulni, hogy ott duzzog.

Ideges szülők kétségbeesetten tárcsázták a segélyhívót, hogy elmondják, hatéves gyermekük egy repülő csészealjban ragadt. A rendőrök számára az első reakció a döbbenet volt, ám nem sokkal később valóban felfedeztek egy rejtélyes, a levegőben suhanszerkezetet. A legnagyobb sokk azonban csak akkor következett be, amikor a jármű végre leszállt: kiderült, hogy a kisfiú valójában nem is volt a csészealjban, hanem békésen aludt a garázs feletti padláson. A szülők felelősségre vonása elkerülhetetlen volt, a bíróság elítélte őket, de a kormányzó végül megesett rajtuk, és kegyelmet gyakorolt.
A héten mutatta be a Netflix Trainwreck című dokumentumsorozatának legújabb filmjét a Balloon Boyt, amely a coloradói Heene család történetét mutatja be, akik 2009 októberében azzal kerültek be a hírekbe, hogy bejelentették: a repülő csészealj alakú, házilag készített héliumos léggömbjük elszabadult, benne a hatéves kisfiukkal, Falcon-nal.
Kiderült, hogy Falcon, akit a történtek után az Egyesült Államokban csak Balloon Boy-ként emlegetnek, egész idő alatt a család házában volt, a garázs feletti helyiségben, amelyet a rendőrség nem vett észre a keresés során. Amikor a Larry Kingnek adott interjúban megkérdezték tőle, hogy miért nem jött ki a házból, amikor átkutatták, Falcon azt mondta:
Ti azt mondtátok, hogy a show miatt csináltuk.
A kisfiú figyelmetlen megjegyzései olyan lavinát indítottak el, amely végül felkorbácsolta a közvélemény érzéseit a Heene család drámájával kapcsolatban. Az emberek átverésként könyvelték el az esetet. Falcon édesapja, Richard Heene, aki amatőr tudósként próbálta megvalósítani álmait, bűnösnek ismerte el magát a közhivatalnokok befolyásolásának kísérlete miatt. Felesége, Mayumi, szintén bűnösnek vallotta magát a hatóságoknak tett hamis bejelentésért. Richardot 90 napra börtönbe zárták, míg Mayumi 20 napos elzárásra ítélték. Colorado állam kormányzója 2020-ban végül kegyelmet adott a Heene családnak, hangsúlyozva, hogy az államnak ideje túllépni a múlt eseményein, több év távlatából.
De vajon mit is keresett egyáltalán a család kertjében az a valóban repülő csészealj, amely úgy tűnt, mintha a fantázia világából lépett volna elő?
A héliumos léggömb születésének hátterében Richard Heene tudományos kísérletek iránti szenvedélye állt, aki gyakran vitte el gyermekeit a tornádók nyomába. Heene azt állította, hogy soha nem tervezte a léggömb szabadon engedését; célja csupán annyi volt, hogy a kertjében, Fort Collinsban, hat méter magasságban lebegjen. A léggömb formája egy repülő csészealjra emlékeztetett, ami igencsak vonzó látványt nyújtott a gyerekek számára, vonzva őket a felfedezés és a kaland világába.
Van ott egy kis rekesz, ami tökéletes az én méretemnek. Ott akartam élni
A 22 éves Falcon a film egyik emlékezetes pillanatában osztotta meg tapasztalatait. Elmondta, hogy azon a bizonyos napon többször is megpróbálta a léghajóba mászni, de apja figyelmeztette őt. Félelmében úgy döntött, inkább visszavonul a garázs padlására, kedvenc búvóhelyére. Ott azonban, miután egy idő után megelégelte a bujkálást, elaludt. Amikor felébredt, már nagy volt a zűrzavar a házban, sok ismeretlen arcot látott, de senki sem ismerte fel őt. Csak később, mikor már nagyon éhes lett, merészkedett le újra, hogy kérjen valamit a szüleitől. Ők ekkor szinte sokkos állapotban voltak, megkönnyebbülten tapasztalva, hogy fiúk végig biztonságban volt, miközben ők az életéért aggódtak.
Az egész incidensre és az ominózus Larry King-interjúra reflektálva Falcon elmondta, úgy érzi, hogy a szavait nagyon felfújták. Miután a gyerek megjegyzése futótűzként kezdett el terjedni a nyilvánosságban, a bűnüldöző szervek arra összpontosítottak, hogy kiderítsék, a családnak miért állt érdekében kitalálni egy ilyen történetet. Richard és Mayumi Heene 2008-ban a Feleségcsere című műsor versenyzői voltak, így egyesek azon tűnődtek, hogy a mostani incidens nem-e egy saját valóságshow-ba való bekerülésre tett kísérlet volt.
Egy dolog biztos: a közvélemény véleménye szerint minden lépésük csupán a hírnév megszerzésére irányult. Bob Heffernan, a Larimer megyei seriff hivatalának nyomozója a dokumentumfilmben hangsúlyozza, hogy a Heene család tudatosan tervezte meg az átverést, hogy saját tévéműsort indíthassanak. Annak ellenére, hogy Richard és Mayumi Heene börtönbüntetést is kapott a csalásért, a filmben azt állítják, hogy valójában nem is akarták magukra irányítani a figyelmet a léggömbbel.
Ennek semmi értelme. Miért is fontolgatnék olyan lépéseket, amelyek végül ellenem fordulhatnak, és akár börtönbe is juttathatnak? Milyen logika rejlik abban, hogy egy ilyen döntéssel próbáljak meg tévéműsort szerezni?
- Fakadt ki Richard, aki úgy véli, hogy a Feleségcsere című műsorban való szereplésük mögött csupán a pénz állt. Szerinte a résztvevők azért vállalták a kihívást, mert az ajánlott összegre nagy szükségük volt abban az időszakban.
A férfi a mai napig határozottan állítja, hogy az a felvétel, amelyen ő és a felesége hisztérikus reakciót mutatnak, amikor észreveszik, hogy a repülő csészealj eltávolodik, valódi érzelmeket örökít meg. Az említett videó, amelynek célja az volt, hogy megörökítse egy lebegő lufi pillanatait, első pillantásra valóban azt sugallja, hogy a szülők és gyermekeik kétségbeesetten kiabálnak, és láthatóan zavarodottak a váratlan esemény miatt.
A Heene család a történtek következtében végül úgy döntött, hogy Coloradóból Floridába költözik, keresve a nyugalmat és a nagyobb névtelenséget. Azonban úgy tűnik, hogy az ijesztő események nem riasztották el Richardot a további kísérletezésektől. A dokumentumfilm végén egy titokzatos, új találmányáról beszél, amely felkelti a nézők érdeklődését:
Valami különleges projekten munkálkodom, ami igazán izgalmas és jelentőségteljes lesz!
- hangoztatta a férfi, akin lehet érdemes rajta tartani a szemünket, hiszen ha a mostani találmánya még a repülő csészealjnál is nagyobb, minden bizonnyal újra a hírekben köszön majd vissza az arca.