A Momentum politikai mozgalom a kényszerláthatás rendszerét hibáztatja a japán nő tragikus haláláért.


Az V. kerületben január 29-én kiégett egy lakás. A lakásban holtan találtak egy kétgyermekes édesanyát. A mai napon a rendőrség bejelentette, hogy - kalandos és ijesztő, külön bejegyzésre érdemes pár nap után - a nő volt férjét emberöléssel gyanúsította meg. A volt férj a közös gyermekeik láthatása miatt volt jelen - írja Sebők Éva, a Momentum országgyűlési képviselője bejegyzésében, amelyben a néhány napja lakástűzben elhunyt japán nő esetét kommentálta.

Az ügyben éppen ma következett be fordulat: Gál Sándor, a BRFK Életvédelmi Osztály vezetője sajtótájékoztatón árult el új információkat arról, hogy kezdetben nem gyanakodtak idegenkezűségre, de hétfőn találtak olyan kamerafelvételeket, amelyek nagyban megváltoztatták az ügy állását, és immár a volt férjet gyanúsítják emberöléssel. Sebők Éva posztjában arra hívta fel a figyelmet, hogy a japán nő már évek óta könyörgött - 2023-ban a Patent Egyesület segítségét is kérte - a rendszernek, és egyik feljelentést a másik után tette a férj bántalmazása miatt. Haza akart költözni Japánba, de a Hollandiában élő apa nem járult hozzá. Ha az anya mégis költözött volna, akkor emberrablással vádolhatták volna meg - ez pedig a kényszerláthatás klasszikus esete a politikus szerint.

A képviselő ugyan tett lépéseket a kényszerláthatás aggályos gyakorlatának megszüntetésére, de eddig még nem sikerült érdemi változást elérnie. Tavaly március óta sajnos a most elhunyt édesanya már a második halálos áldozat, aki a rendszer következtében szenvedett, az első áldozat pedig egy mindössze két éves kisgyermek volt Zákányban.

Related posts