A győri városrendészet telephelyéről, ahol a kerítést eltávolították, egy ismeretlen elkövető ellopott egy...
Még az előző önkormányzati ciklus alatt indult el a közbiztonság javítását célzó városrendészeti program az észak-dunántúli megyeszékhelyen. Azonban úgy tűnik, hogy még a városrendészet által biztosított autók sincsenek teljes biztonságban. Egyik járművüket ugyanis a bérelt telephelyükről lopták el. Az eset kapcsán megkerestük a rendőrséget, a városrendészetet, valamint a telephely bérbe adó cégét, és a helyszínen is érdeklődtünk a történésekről.
Az autók többségét jellemzően az utcáról vagy parkolókból lopják el, ezért joggal feltételezhetnénk, hogy egy hivatalos őrzött telephelyen ez nem történhet meg. Győrben azonban egy figyelemre méltó eset rávilágított arra, hogy a szabályok néha felülírhatók. A városrendészet honlapján elérhetők a közterületekről elszállított gépjárművek listája, valamint az információk arról, hol érdeklődhetünk azok holléte felől. Egy autó tulajdonosa azonban hiába keresgélte az adatbázisban a járművét. Információink szerint ugyanis a kerítést átvágva, trélerrel vitték el az autót, ami felveti a kérdést: hogyan történhetett meg ez egy őrzött helyszínen?
"A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárást folytat lopás bűntett gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen, aki 2024. november 12-én 15 óra 17 percet megelőző - egyelőre pontosan nem behatárolt - időben
Győr városában, a Külső Veszprémi úton található, a Győri Városrendészet üzemeltette telephelyre erőszakos módon behatolt valaki, és ott egy gépjárművet lopott el.
- válaszolta kérdésünkre a rendőrség. Ez alapján, mivel a bűncselekményt csak délután fedezték fel, a lopás valószínűleg nap közben történhetett. Felmerül a kérdés, egy őrzött telephelyről hogyan vihették ki az autót?
Megkerestük a városrendészetet. "A szóban forgó telephelyet a Győri Agroker Zrt.-től béreljük, a bérleti szerződésben meghatározottak alapján" - válaszolták. Arról is érdeklődtünk: a telephely őrzése, felügyelete, üzemeltetése kinek a feladata, illetve felelőssége? Azt felelték, feljelentést tettek, illetve "tájékoztattuk az esetről az Győri Agroker Zrt.-t és kértük a történtek kivizsgálását, amely tudomásunk szerint jelenleg is folyamatban van". Eszerint a gépjárművek őrzése az Agroker feladata. Erre utal, hogy a városrendészet tájékoztatása szerint "a telephely tulajdonosa megkezdte a további biztonsági rendszerek kiépítését."
Információink szerint a bűncselekmény a telep őrzésének megszorításai miatt valósulhatott meg. Források azt állítják, hogy a telephelyen korábban is előfordultak alkatrészlopások. Ezt azonban a rendőrség és a városrendészet egyaránt tagadta; a Győri Rendőrkapitányság szerint "a megkeresés időszakában nem érkezett bejelentés a kérdéses telephelyet érintő bűncselekményekről." Megkerestük a Győri Agroker Zrt.-t e-mailben a kérdéseinkkel, de választ nem kaptunk. A helyszínen találkoztunk egy portaszolgálatot ellátó férfival is, ám ő nem kívánt nyilatkozni.
A legutóbbi időszakban, a fideszes városvezető, Dézsi Csaba András által alapított városrendészetet a Győr újonnan megválasztott ellenzéki polgármestere, Pintér Bence éles kritikával illette. "A városrendészet működése teljesen azonos a közterület-felügyeletével, csupán a költségek duplázódtak meg. Nem értem, miért van szükség erre. Két olyan forrást költünk el, ami nem hoz kétszer annyi eredményt, ezt a statisztikák is alátámasztják, ráadásul a győriek sem tapasztalják a javulást. Szándékomban áll beszélni a városrendészet képviselőivel, és tisztázni ezeket a kérdéseket" - nyilatkozta a 24.hu-nak. Pintér Bence említette, hogy a városrendészet Marcalvárosban, a saját társasházi lakása közelében egy pihenőhelyet alakított ki, több millió forintért. "Ez a hely létrejött, de azóta egy városrendészt sem láttunk ott. Csak egyszer jöttek ki, amikor kihívtam őket, de két nap után elmentek, és azóta újra csend van. Nem értem, miért van szükség erre a pihenőhelyre, és hogy egyáltalán használja-e valaki."