30 éves kor felett mindenkinek érdemes lenne ezzel a módszerrel indítania a napját: segít lelassítani az öregedés folyamatát.

A szupermarket munkatársai alig akarták elhinni, amit látnak, amikor a banánok mögé néztek: egy egészen elképesztő látvány tárult a szemük elé.
Harminc éves kor felett a reggeli ébredés egyre inkább kihívássá válik. Olyan fájdalmak jelentkeznek, amelyek korábban ismeretlenek voltak, és lassan kezded felfogni az idősebbek panaszainak mögöttes valóságát. Persze nem érdemes azonnal búslakodni, hiszen a tény az, hogy az évek múlásával jelentős változások zajlanak le a testünkben: az izmok rugalmassága csökken, az ízületek pedig nagyobb terhelésnek vannak kitéve. Az életkor előrehaladtával fontos, hogy figyeljünk a testünkre, és időt szánjunk a regenerálódásra.
Természetesen, a hosszas ülés, a helytelen táplálkozási szokások és más életmódbeli tényezők mind hozzájárulnak ehhez a problémához. A gyenge fizikai állapot pedig nem csupán a megjelenésedre van hatással, hanem az egészségedre is: fokozottan ki vagy téve a kisebb rándulásoknak és sérüléseknek.
A harmincas évek remek alkalmat nyújtanak arra, hogy egészséges szokásokat építsünk be a mindennapjainkba. Egy jól megtervezett és következetesen alkalmazott rutin nemcsak a jelenlegi életminőségedet javítja, hanem a 40-es és 50-es éveidben is hű társad lesz, szerves részévé válik az életednek. E kor környékén kezdődik az izomtömeg fokozatos csökkenése, ami sajnos elkerülhetetlen folyamat. Az átlagos felnőtt évente 3-5%-kal csökkentheti izomtömegét, ha nem fordít figyelmet a rendszeres mozgásra és edzésre. Éppen ezért fontos, hogy most, harmincévesen tegyél lépéseket a jövődért, és alakíts ki egy aktív életmódot!
Egy 2017-es tanulmány szerint az alacsony izomtömegű felnőttek 65%-kal nagyobb valószínűséggel robbannak le fizikailag idős korukra. Ha te nem szeretnél így járni, mutatjuk, mi az a hét gyakorlat, amit mindennap el kéne végezz!